Przejdź do treści
Proszę czekać...

SGG STADIP - Bezpieczne szkło laminowane


Szkło laminowane STAPID to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto pragnie zapewnić poczucie bezpieczeństwa sobie i bliskim.

Bezpieczne szkło laminowane składa się z dwóch lub więcej tafli szkła połączonych jedną lub kilkoma warstwami folii z PVB.

Polecane rozwiązania dostępne w naszej ofercie:

  • szkło SGG STADIP z jedną folią PVB o grubości nominalnej 0,38 mm,
  • szkło SGG STADIP PROTECT z dwiema lub więcej warstwami folii PVB,
  • szkło SGG STADIP SILENCE z jedną lub więcej warstwami folii akustycznej PVB Silence.

Funkcje ochronne szkieł laminowanych

Ochrona przed spadającymi przedmiotami (przeszklenia dachowe i werandy)

Szkło stosowane w przeszkleniach dachowych/fasadowych musi spełniać określone wymogi w zakresie bezpieczeństwa, zwiększonej izolacji termicznej, ochrony przeciwsłonecznej itp. Natomiast jako szyba laminowana zamontowana po wewnętrznej stronie szyby zespolonej zapewnia bezpieczeństwo ludzi.

W sytuacji gdy przedmiot uderzy w przeszklony dach, szyba laminowana zapobiegnie wpadnięciu do środka przedmiotu oraz odłamków szkła. Ty i Twoi bliscy jesteście bezpieczni.

Dodatkowo szkło SGG STADIP SILENCE pozwala wytłumić uciążliwe dźwięki deszczu i gradu padającego na szyby okien dachowych.

SGG STADIP
SGG STADIP

Ochrona przed skaleczeniem szkłem

Wszystkie szkła z gamy SGG STADIP to tzw. szyby bezpieczne. W momencie, gdy szyba ulegnie stłuczeniu, jej fragmenty pozostaną przyklejone do folii. Rozwiązanie w znacznym stopniu ogranicza ryzyko skaleczenie przez osoby przebywające w pomieszczeniu podczas zdarzenia.

Ochrona przed hałasem

Bezpieczne szkło laminowane SGG STADIP SILENCE chroni przed uciążliwymi dźwiękami. Folia PVB Silence umieszczona pomiędzy dwiema szybami skutecznie tłumi wszelkie hałasy dochodzące z zewnątrz, dzięki czemu możemy spać i pracować spokojnie.

SGG STADIP
SGG STADIP

Ochrona przed wypadnięciem

Dokładne zwymiarowanie, właściwy montaż oraz wsporniki zgodne z obowiązującymi przepisami i wymogami sprawiają, że szkło należące do gamy SGG STADIP PROTECT pozwala zapewnić stabilność przeszklenia w przypadku zbicia szyby by nie dopuścić do upadku osoby, która przebywa przy oknie.

Ochrona przed aktami wandalizmu i włamaniami

Bezpieczne szkła laminowane z gamy SGG STADIP zwiększają bezpieczeństwo mienia i mieszkańców. Szyba zamontowana w odpowiedniej stolarce zniechęca włamywaczy i utrudnia kradzież mienia. W zależności od wybranego wariantu szyby odporne są na próbę rozbicia poprzez rzucenie lub uderzenie przedmiotem. W razie próby kradzieży lub włamania, daje czas na podniesienie alarmu. Drobne włamania i akty wandalizmu bez użycia narzędzi wiążą się często z próbą rozbicia szyby poprzez ciskanie mniejszymi lub większymi przedmiotami, z mniejszą lub większą siłą. Rzucane przedmioty oraz poziomy siły uderzenia, które zostały opisane w normie PN-EN 356, symulują akty agresji, na jakie mogą być narażone przeszklone powierzchnie. Szkła SGG STADIP PROTECT, do których odnosi się ta norma, zapewniają zróżnicowany poziom ochrony przed tego rodzaju aktami agresji. Waga ryzyka oraz wymogi przepisów wyznaczają poziom ochrony, a tym samym określają typ szkła SGG STADIP. Wybór odpowiedniego szkła związany jest z rodzajem i wartością chronionego mienia, z typem budynku (np. łatwość dostępu, budynek jedno lub wielorodzinny) oraz z jego położeniem (np. obiekt wolnostojący, położony w dzielnicy o podwyższonym poziomie ryzyka). Oceny ryzyka należy dokonać przy każdym projekcie, uwzględniając ewentualne wymogi towarzystw ubezpieczeniowych.

SGG STADIP
SGG STADIP

Ochrona przed promieniowaniem UV

Światło słoneczne może powodować odbarwienie przedmiotów wystawionych na jego działanie. Produkty należące do gamy SGG STADIP filtrują promienie UV przepuszczając zaledwie 0,4%. Pozwalają one na maksymalną ochronę wszelkich elementów wyposażenia narażonych na płowienie (np. witryny sklepowe, zasłony, dywany).

DO POBRANIA