Przejdź do treści
Proszę czekać...

Rolety podtynkowe zewnętrzne


Zewnętrzne rolety podtynkowe dedykowane są przede wszystkim do nowo budowanych obiektów. Niezwykle istotne jest bowiem zaplanowanie tego rozwiązania już na etapie projektowania budynku. Rolety podtynkowe zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, a co za tym idzie, nie zmieniają bilansu energetycznego budynku. Rolety podtynkowe doskonale sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie, stanowiąc integralną część elewacji.

Montaż rolet w systemie podtynkowym powinien być zaplanowany na etapie projektu.

Dlaczego warto wybrać rolety podtynkowe zewnętrzne?

W naszej ofercie posiadamy systemy rolet podtynkowych marki Aluprof, które nie tylko ochronią przed upałem i zasłonią przed spojrzeniami z zewnątrz, ale także zapewnią najwyższą ochronę przed utratą ciepła. Niezaprzeczalnym atutem rolet podtynkowych jest możliwość zastosowania niezależnie pracującej moskitiery, która skutecznie uchroni nas przed niechcianymi insektami. Podobnie jak w przypadku systemów adaptacyjnych, kurtynę rolety podtynkowej mogą stanowić profile wypełnione pianką, tworzywowe oraz ekstrudowane. Podtynkowe rolety zewnętrzne to rozwiązanie bardzo atrakcyjne wizualnie – skrzynki są ukryte, a roleta wygląda efektownie.

Skrzynka rolety montowana jest pod powierzchnią elewacji w zewnętrznej części nadproża, czyli w warstwie ocieplenia i może być pokryta dowolnym materiałem wykończeniowym (np. tynkiem lub klinkierem). Taki sposób montażu sprawia, że rolety podtynkowe są bardzo dyskretne i nie zaburzają estetyki budynku.

Klapa rewizyjna rolety umiejscowiona została od strony elewacji, umożliwiając łatwy dostęp do mechanizmu i silnika rolety w razie awarii, serwisu czy konserwacji. Jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe dla mieszkańców, ponieważ wiele prac serwisowych można wykonać bez naruszania prywatności lub podczas nieobecności domowników.

rolety

Bogactwo i różnorodność profili Aluprof, które posiadamy w ofercie sprawia, że jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Kurtynę rolety najczęściej stanowią profile aluminiowe wypełnione pianką, wykonane z wysokogatunkowej blachy i pokryte dwuwarstwową powłoką lakierniczą. To sprawia, że są one bardzo odporne na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych.

Istnieje również możliwość zastosowania profili z ekstrudowanego aluminium, charakteryzujących się większą sztywnością i stabilnością.

rolety
rolety