Przejdź do treści
Proszę czekać...

SGG PLANITHERM XN– Neutralne szkło niskoemisyjne zapewniające energooszczędność


Szkło SGG PLANITHERM® XN zostało opracowane na potrzeby budownictwa mieszkaniowego. Jest stosowane przede wszystkim do produkcji okien. Jest to najlepsze szkło niskoemisyjne dostępne na rynku, zapewniające najwyższe parametry podwójnych i potrójnych szyb zespolonych pod względem energooszczędności. SGG PLANITHERM® XN jest idealnym rozwiązaniem do wszystkich okien, w przypadku których ważny jest neutralny wygląd i dobre parametry energetyczne.

Szkło niskoemisyjne

Jest to najlepsze szkło niskoemisyjne dostępne na rynku, zapewniające najwyższe parametry podwójnych i potrójnych szyb zespolonych pod względem energooszczędności.

Przykładowe zastosowania:

  • Okna – zarówno w budynkach modernizowanych, jak i nowo projektowanych
  • Duże przesuwne okna balkonowe i tarasowe
  • Zastosowania komercyjne
  • Fasady, w przypadku których projektant chce osiągnąć niskie wartości współczynnika Ug.

Energooszczędność

Koszty energii stale rosną, dlatego w nowoczesnym budownictwie coraz większą rolę odrywa wykorzystanie energooszczędnych technologii. Nowe szkło SGG PLANITHERM® XN to idealne rozwiązanie w tym zakresie, ponieważ zapewnia najwyższą energooszczędność, a jednocześnie najlepszą przepuszczalność światła. Z jednej strony, pozwala to na znaczne obniżenie zużycia energii, kosztów ogrzewania, a w rezultacie także emisji CO2. Z drugiej strony, dzięki efektywnemu wykorzystaniu energii promieniowania słonecznego, przyczynia się do poprawy komfortu cieplnego pomieszczeń, również w sezonie zimowym.

SGG PLANITHERM XN
SGG PLANITHERM XN

Doświetlenie pomieszczeń

SGG PLANITHERM® XN ustanawia nowy standard pod względem zapewnienia najlepszego doświetlenia pomieszczeń światłem dziennym, poprawiając komfort użytkowników i obniżając zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie.

Szkło SGG PLANITHERM® XN zapewnia najwyższy poziom przepuszczalności światła – do 74% w przypadku potrójnej szyby zespolonej i do 82% w przypadku podwójnej szyby zespolonej.

SGG PLANITHERM XN

Estetyka

Wygląd szkła SGG PLANITHERM® XN jest neutralny pod względem estetycznym; kolory – zarówno oglądane przez szybę, jak i odbite – są odwzorowane wyjątkowo wiernie.

Komfort w sezonie zimowym

Bardzo niska wartość współczynnika Ug (do 0,5 W/m²K) ogranicza do minimum straty ciepła. Dlatego, nawet zimą w pobliżu okien, w pomieszczeniu jest zawsze ciepło i przyjemnie.

SGG PLANITHERM XN

DO POBRANIA