Przejdź do treści
Proszę czekać...

Klamki


W ofercie AM Okna posiadamy bogaty asortyment klamek do drzwi i okien znanych marek jak Hoppe czy Medos. Dostępne modele różnią się nie tylko kolorystyką, ale również mechanizmem czy materiał wykonania, dlatego każdy znajdzie rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Klamka spełnia kilka funkcji: zabezpiecza okno przed niepowołanym otwarciem przez dziecko, blokuje okucie (funkcja antywłamaniowa), umożliwia uchylanie okna, czy wietrzenie pomieszczenia przy systemach okuć z odstawnym skrzydłem. W naszej ofercie posiadamy również klamki pokryte specjalna warstwą bakteriobójczą.

Klamki okienne z przyciskiem

Rozwiązanie sprawia, że obrót klamki możliwy jest jedynie, gdy wciśnięty zostanie specjalny przycisk. W praktyce oznacza to, że chcąc otworzyć, uchylić lub zamknąć okno, należy wcisnąć przycisk i utrzymując go cały czas w tej pozycji, obrócić klamkę.

To doskonałe zabezpieczenie, znacznie utrudniające samodzielne otwarcie okna przez małe dzieci i osoby niepowołane. Klamki tego typu, blokują próby manipulowania okuciem z zewnątrz w celu ustawienia klamki w pozycji otwartego okna.

Klamki okienne z kluczykiem

To doskonała propozycja do pokoju nawet starszego dziecka. Okno możemy otworzyć wyłącznie po przekręceniu kluczyka, bez niego możemy je jedynie uchylić.

Jest to niezwykle istotne, gdy nasze dziecko ma bezpośredni dostęp do okna i pragniemy zagwarantować bezpieczną zabawę, kiedy osób dorosłych nie ma w pomieszczeniu. Jedyne o czym musimy pamiętać to, by zawsze zabrać ze sobą kluczyk.

klamki klamki