Przejdź do treści
Proszę czekać...

Ciepła ramka


Niższe koszty ogrzewania, dzięki udoskonalonej termoizolacji szyb.

Ramki dystansowe uszczelniają krawędzie szyb zespolonych i oddzielają od siebie szyby. Najczęściej są wykonywane z aluminium, którego wysoka przewodność cieplna sprawia, że ciepło wydostaje się przez okno, a rachunki na ogrzewanie rosną. Rozwiązaniem problemu są ciepłe ramki wykonane z tworzyw sztucznych.

Co dzieje się, gdy nie mamy zamontowanej ciepłej ramki?

Niska temperatura na zewnątrz i wysoka wewnątrz sprawia, że ciepło ucieka przez ramkę dystansową, pozostawiając wewnętrzną krawędź okna zimniejszą niż jego pozostałe części. Ta strata cieplna oznacza, że potrzeba więcej energii, aby utrzymać przyjemną temperaturę pomieszczeń. W pewnych warunkach, zwłaszcza przy niższych temperaturach, wilgoć którą wydychamy, wytwarza się w trakcie gotowania i wykonywania codziennych czynności, skrapla się na najzimniejszej powierzchni, którą zwykle jest wewnętrzna krawędź okna.

Z czasem w wyniku skraplania na krawędziach okien tworzą się idealne warunki dla rozwoju pleśni i bakterii. Zarodniki pleśni dostają się do powietrza, co może negatywnie wpływać na zdrowie domowników.

ciepła ramka
ciepła ramka

Zalety ciepłych ramek

Ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER, które mamy w ofercie są wykonane z izolacyjnego kompozytu tworzyw sztucznych, który stanowi barierę dla strat ciepła. Ramki dystansowe zmniejszają ilość ciepła, które ucieka przez szybę zespoloną. Sprawiają, że krawędź szyby pozostaje ciepła, stąd nazwa „ciepła ramka”. W rezultacie mniej ciepła ucieka przez okna, a koszty ogrzewania maleją.

Ciepłe ramki dystansowe pomagają zwiększyć wydajność energetyczną okien, ale mają też inne ważne funkcje. Oddzielają od siebie szyby, a za pomocą szczeliwa i środka osuszającego tworzą gazoszczelną barierę, która zapobiega dostawaniu się do środka szyby zespolonej wilgoci oraz wydostawaniu się z jej wnętrza gazów izolacyjnych.

Wieloletnia wydajność szyby zespolonej jest uzależniona od ilości oraz grubości warstwy szczeliwa oraz środków osuszających, a także od jakości jej wykonania.

Bariera gazoszczelna ramek SWISSPACER chroni w 100% przed wydostawaniem się gazu ze środka, oraz dostawaniem się wilgoci do środka szyby zespolonej przez ramkę dystansową, co zapewnia długotrwałą wydajność i pomaga zaoszczędzić z roku na rok coraz więcej energii.