Przejdź do treści
Proszę czekać...

SGG COOL-LITE XTREME


Szkło przeciwsłoneczne powlekane potrójną warstwą srebra

SGG COOL-LITE XTREME to oferta szkła przeciwsłonecznego powlekanego potrójną warstwą srebra, osiągającego niezwykłe parametry selektywności przewyższające szkło z warstwą podwójną.  Oznacza to, że szkło to ma najwyższy stosunek przepuszczanego światła do ochrony przed ciepłem słonecznym, jednocześnie zachowując neutralny wygląd.

Na szkło bazowe typu float nakładane są trzy warstwy srebra w procesie napylania magnetronowego w warunkach próżniowych.

Szkło SGG COOL-LITE XTREME wyposażone zostało w powłoki chroniące przed energią słoneczną, do zastosowań w budynkach mieszkalnych i usługowych. Idealnie nadaje się do użytku w fasadach i dachach budynków wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie szkła temperowanego lub wzmacnianego termicznie.

Zalety szkła SGG COOL_LITE XTREME

To najnowsza innowacja w wysokoselektywnych powłokach przeciwsłonecznych. Rozwiązanie chroni pomieszczenia przed nagrzewaniem, zapewniając optymalną ilość światła dziennego wewnątrz i minimalizując dyskomfort związany z przegrzaniem pomieszczeń latem.

Szkło wyróżnia się też niskim współczynnik przenikalności cieplnej. Dzięki temu zużycie energii na klimatyzację i sztuczne oświetlenie oraz koszty ogrzewania mogą zostać znacząco obniżone o każdej porze roku.

Wartość g dla COOL-LITE XTREME 70/33 & 70/33 II wynosi tylko 0,33. Innymi słowy, 67% promieniowania słonecznego nie przedostaje się do wnętrza budynku.

Niska wartość g oznacza znaczne oszczędności kosztów klimatyzacji, zarówno z punktu widzenia wymaganej mocy instalacji, jak i późniejszych wydatków związanych z jej eksploatacją.

Ograniczenie promieniowania słonecznego przez szkło SGG COOL-LITE XTREME sprawia, że w wielu przypadkach nie jest konieczny montaż dodatkowych żaluzji lub rolet.

cool

DO POBRANIA