Rolety zewnętrzne

rolety zewnętrzne

W dobie budownictwa ze znaczącą liczbą przeszkleń w bryle konstrukcji architektonicznej, rolety zewnętrzne są istotnym elementem dodatkowego wyposażenia domu oferującym szereg wymiernych korzyści.

Ochrona przed wahaniami temperatur

Niejednokrotnie już wykazywano, że wyposażenie okien w rolety może w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia bezwładności termicznej pomieszczenia. W zimie, warstwa powietrza pozostająca między szybą a pancerzem opuszczonej rolety (tzw. poduszka powietrzna) działa jak izolator i zapewnia wymiernie lepszą ochronę przed stratami ciepła. To wpływa znacząco na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem - oszczędności mogą sięgać nawet do 40%. Latem, opuszczanie rolet na oknach w pomieszczeniach o wysokiej ekspozycji na promieniowanie słoneczne zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się tych pomieszczeń. To w efekcie rozwiązuje kwestię ich chłodzenia do komfortowego poziomu temperatur, co również przekłada się na realne oszczędności.

Izolacja akustyczna

W przypadku budynków zlokalizowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak dworce, ulice przelotowe, lotniska itd. ochrona przed hałasem nabiera coraz większego znaczenia. Prawidłowo zamontowana roleta zewnętrzna po opuszczeniu może obniżyć poziom docierających do wnętrza dźwięków nawet o kilkanaście decybeli.

Ochrona prywatności

Rolety zewnętrzne pozwalają skutecznie zabezpieczyć się przed niepożądanymi spojrzeniami osób postronnych. To rozwiązanie gwarantujące wyraźne wyodrębnienie strefy prywatności i odcięcie się od świata zewnętrznego.

AM OKNA dostarcza rolety dla każdego rodzaju budynków: do obiektów z zamontowaną stolarką okienną, jak również do nowo budowanych. Oferujemy rolety nakładane na okna do zamontowania wraz z nimi w świetle ościeży oraz rolety adaptacyjne do zamontowania na zewnątrz budynku.
W ofercie firmy znajdują się trzy typy rolet nakładanych oraz trzy adaptacyjnych.

Aby uprościć nazewnictwo, oznaczono je skrótami literowymi od słów określających rodzaj rolety. Są to:

 • RN... – Roleta Nakładana
 • RA... – Roleta Adaptacyjna

Natomiast trzecie litery określają wygląd klapy rewizyjnej rolety. Są to:

 • S-Standard – typowe rolety, których skrzynka pozostaje widoczna po zamontowaniu,
 • K-Komfort – przy których jest możliwe zabudowanie puszki rolety, a dostęp do niej w przypadku awarii znajduje się w dolnej części,
 • R-Round-Line – w których, podobnie jak w Standard, klapa rewizyjna pozostaje widoczna, a jej walorem estetycznym jest zaokrąglony kształt.

Kompatybilność

Założenie ważne dla programu systemów profili obowiązuje także przy systemie rolet zewnętrznych. Mogą być one montowane na wszystkie profile okienne systemu aluplast, jak również na każdy inny profil okienny po zastosowaniu specjalnego łącznika.

Szerokie możliwości adaptacji

Różnorodność form i materiałów użytych do produkcji rolet to nieograniczone możliwości zastosowania (budynki jednorodzinne, apartamentowce, obiekty handlowe, obiekty przemysłowe). Bogata kolorystyka rolet aluminiowych (paleta kolorów RAL) oraz stale wzbogacana lista dostępnych oklein dla rolet PVC powodują, że rolety zewnętrzne niezależnie od funkcji użytkowych, często są także ważnym elementem dekoracyjnym nowoczesnych budynków.

Aby zapewnić jak najlepszy komfort użytkowania naszych rolet oraz ich bezproblemową obsługę, w systemach rolet zewnętrznych aluplast istnieje możliwość zastosowania różnego rodzaju napędów, tak manualnych jak i elektrycznych.

Napędy ręczne:

 • zwijacz paska lub linki (nadtynkowy, podtynkowy, półwpuszczany)
 • zwijacz paska lub linki z przekładnią korbową
 • koło nawojowe z przekładnią planetarną
 • przekładnia korbowa z drążkiem korby (stałym, rozłącznym, odsadzonym)

Napędy sprężynowe
Napędy elektryczne podstawowe sterowane przewodowo
Napędy elektryczne z wbudowanym odbiornikiem radiowym sterowane za pomocą nadajnika radiowego w formie:

 • przełącznika naściennego klawiszowego
 • pilota jednokanałowego
 • pilota pięciokanałowego
 • przełącznika naściennego z zegarem ( centrala sterująca )

Napędy elektryczne przeciążeniowe wykrywające przeszkody i oblodzenie
Napędy elektryczne z awaryjnym otwieraniem ręcznym w przypadku braku prądu

KONTAKT

AM OKNA Beata Szymkowiak Sp. Z o.o. Sp. K., ul. Podmiejska 21a, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 727 85 63, e-mail: [email protected]