Sypialnia – energia wprost ze słońca...

Sypialnia – energia wprost ze słońca...czyli jakie okna do sypialni?

Po wielu godzinach chłodu i mroku nocy pragnienie ciepła i światła jest naturalnym odruchem – dobrze jest wybrać lokalizację sypialni od wschodu. Jednak jeśli lubimy pospać dłużej, w sypialni z oknem wschodnim lepiej zrezygnować z dużych przeszkleń. Orientacja na wschód sprawdza się zwłaszcza latem: poranne słońce świeci intensywnie, ale krótko, więc po upalnym dniu nienagrzana sypialnia oferuje nam komfortowe warunki do wypoczynku.
 

Gdy okno będzie usytuowane od północy, po chłodnej nocy przywita nas przyciemnione, szarawe światło. Jeżeli okno znajdzie się od południa i zachodu, bez odpowiedniego zadaszenia okien, zasłon czy markiz sypialnia będzie przegrzana.
 

Warto wiedzieć, że kształt okna może też wpływać na poczucie bezpieczeństwa niektórych osób. Okna balkonowe tworzą wrażenie otwartości wnętrza, które może zaburzać poczucie bezpieczeństwa. W sypialni bardziej przyjazne wydają się okna umieszczone na pewnej wysokości od poziomu posadzki – wnętrze robi wtedy wrażenie bardziej zamkniętego i przez to bezpiecznego.
W naszych biurach sprzedaży pomożemy w doborze okien skrojonych na miarę waszych potrzeb.

KONTAKT

AM OKNA Beata Szymkowiak Sp. Z o.o. Sp. K., ul. Podmiejska 21a, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 727 85 63, e-mail: info@amokna.eu