ROZWIĄZANIA NA MIARĘ XXI WIEKU...

Wielkopowierzchniowe szklenia są coraz popularniejsze zarówno wśród inwestorów, jak i architektów. Duże okna skutecznie poprawiają wygląd budynku – dzięki nim prezentuje się on nowocześnie i interesująco niezależnie od rozmiaru, bryły czy kolorystyki.

Duże szyby od jakiegoś czasu pojawiają się również w domach pasywnych.

Do niedawna stosowanie wielkoformatowych szkleń w domach pasywnych było praktycznie niemożliwe. Okna pasywne muszą bowiem cechować się nieprzeciętnie niskim współczynnikiem przepuszczalności cieplnej (U) – może on znajdować się na poziomie maksymalnie 0,8 W/(m²K), podczas gdy zdecydowana większość dostępnych na rynku okien ma U na poziomie 1,6-2,6 W/(m²K).

Zbyt duże samo szklenie długo było newralgicznym punktem okna z punktu widzenia energooszczędności, jednak zmieniło się to wskutek zastosowania technologię szyb zespolonych. Dzięki niej wielkopowierzchniowe szklenia z powodzeniem sprawdzają się w domach pasywnych, a ich zalety wykraczają daleko poza względy wizualne.
 

Jeśli marzysz o domu pasywnym lub jesteś już w trakcie realizacji, serdecznie zapraszamy do AM OKNA, gdzie z należytą starannością pomożemy wybrać idealne rozwiązania dla Waszych energooszczędnych domów!

KONTAKT

AM OKNA Beata Szymkowiak Sp. Z o.o. Sp. K., ul. Podmiejska 21a, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 727 85 63, e-mail: info@amokna.eu