Przejdź do treści
Proszę czekać...

Partnerstwo z firmą Stürtz w inwestycji na miarę fabryki przyszłości

Jeszcze w tym roku planujemy uruchomienie nowoczesnego zakładu produkcyjnego PCW  wyposażonego w innowacyjne maszyny i zaawansowane rozwiązania  zaproponowane przez naszego partnera - firmę Stürtz. Już wkrótce na  naszej nowej hali o powierzchni 5 tyś mkw.  rozpoczniemy produkcję na nowoczesnym, wysokowydajnym centrum tnąco-obróbczym serii FlexCenter do okien PCW i profili drzwiowych.  Jest to kolejny krok, który stawiamy w drodze do automatyzacji produkcji.  W kolejnym etapie planujemy wdrożyć cały układ logistyczny wraz z liniami zgrzewająco-czyszczącymi,  automatycznym sortowaniem zgrzanych  ram i skrzydeł, ich  transportowaniem, automatycznym okuwaniem oraz sortowanie szkła.

Decyzję o zwiększeniu mocy produkcyjnych podjęliśmy jakiś czas temu, jednak do nawiązania współpracy ze Stürtz zainspirowała nas prezentacja firmy podczas jednego ze spotkań. Stwierdziliśmy, że jeśli mamy inwestować to chcemy podejść do tematu kompleksowo i stworzyć fabrykę na miarę przyszłości, bardzo nowoczesną i  wysoce zautomatyzowaną. Jesteśmy przekonani, że to jedyny słuszny kierunek, aby w dłuższej perspektywie osiągać kolejne sukcesy. Firma Stürtz okazała się być w tej kwestii dla nas Partnerem  jakiego oczekiwaliśmy- z doświadczeniem, wiedzą, wsparciem i z innowacyjnymi rozwiązaniami na światową skalę.  

Centrum tnąco- obróbcze, które tworzymy  to absolutna nowość na Polskim rynku. Dzięki równoległym procesom obróbki zastosowanym na FlexCenter - od nałożenia profili przez obróbkę PCW aż do cięcia,  czas całego procesu został zminimalizowany. Dobrze przemyślane, inteligentne rozmieszczenie poszczególnych modułów  również wpływa na wydajność,  co ważne kompaktowa konstrukcja centrum powoduje, że zajmuje ono optymalną powierzchnię hali. To wszystko w połączeniu z wysoce innowacyjną technologią sterowania MotionControl - gwarantuje najkrótsze cykle obróbcze.

W celu jak najwyższej dbałości o jakość obrabianego materiału  nasze centrum zostanie  wyposażone w system automatycznego wykrywania uszkodzonych narzędzi za pomocą czujnika, który bezpośrednio przekazuje informację do układu sterowania.

Ponadto pojawi się intuicyjny w obsłudze system zarządzania informacjami, który oferuje wizualizację wszystkich danych produkcyjnych i obróbki  profili,  narzędzie diagnostyczne i raportowe oraz zarządzanie konserwacją, a także inne opcje.
Centrum zostanie również wyposażone w  system nieprzerwanego napełniania magazynu  (z miejscem na 10 profili) poprzez taktujący przenośnik taśmowy. Prowadzenie profili  na centrum odbywa się z zastosowaniem poziomych i pionowych docisków mocujących, co ma znaczący  wpływ na precyzję obróbek.  W maszynie, która stanie się częścią naszych zasobów zastosowany jest wysoce dynamiczny system chwytaka pchającego z bezpośrednim napędem z silnikiem liniowym o dużej prędkości, co również skraca czas cyklu pracy centrum.

Centrum  wyposażone zostanie w  6-osiowy moduł obróbczy z wrzecionami dla różnych operacji oraz moduł cięcia  z trzema tarczami : 2 tarcze o średnicy 550 mm do cięcia kątów 45st i 90st oraz 1 tarcza o średnicy 600 mm do cięcia pod kątem 90 stopni.

Centrum, które powstanie dzięki współpracy z firmą Stürtz ma również zaimplementowany moduł do podfrezowania uszczelki a także frezowania pod słupek.

To wszystko w połączeniu z wysoce innowacyjną technologią sterowania MotionControl – gwarantuje  nam nie tylko wysoką elastyczność, ale również możliwie najkrótsze cykle obróbcze.

W naszej nowej hali produkcyjnej zostanie zastosowany nowoczesny park maszynowy oraz procesy produkcji, które zyskały miano innowacyjnych.

Rozwiązania opracowane i zaproponowane przez Stürtz dają nam pełną kontrolę nad zachowaniem najwyższej jakości komponentów, wykorzystywanych  do produkcji okien.