Jakie okna wybrać, aby zyskać najwięcej światła?

Jakie okna wybrać, aby zyskać najwięcej światła?

Rodzaj i rozmieszczenie okien w domu wpływają przede wszystkim na ilość i jakość wpadającego przez nie światła dziennego. Dlatego wybierając je, zwróćmy uwagę przede wszystkim na szerokość ram i liczbę podziałów. Nie bez znaczenia jest też kształt – na przykład przez okno poziome wpada mniej światła niż przez okno pionowe tej samej wielkości.

Ilość i natężenie światła zależą nie tylko od powierzchni przeszkleń, ale też od liczby okien – światła jest więcej i operuje ono dłużej w pomieszczeniu, gdy umieścimy dwa mniejsze okna w dwóch ścianach, niż gdy zdecydujemy się na rozwiązanie z jednym dużym przeszkleniem.

Dobierając okna do wnętrz o różnych funkcjach, trudno też abstrahować od strony świata, z której się one znajdą, oraz zacieniających je roślin i budynków.

Budując dom szukajcie inspiracji a wybierając stolarkę okienną wybierzcie sprawdzonego partnera- w AM OKNA tworzymy okna idealne!

KONTAKT

AM OKNA Beata Szymkowiak Sp. Z o.o. Sp. K., ul. Podmiejska 21a, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 727 85 63, e-mail: info@amokna.eu