Przejdź do treści
Proszę czekać...

CLIMAPLUS & CLIMATOP – szyba zespolona z żaluzjami


Szyby zespolone posiadają żaluzje elektrycznie sterowane, wbudowane w przestrzeń międzyszybową, zapewniającą skuteczną ochronę przed odblaskami i promieniami słonecznymi. Dzięki temu żaluzje są trwale chronione przed wpływem warunków zewnętrznych i nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. W połączeniu z powłoką przeciwsłoneczną, uzyskana izolacja cieplna spełnia wymagania budownictwa pasywnego.

Łatwe w utrzymaniu szkło

CLIMAPLUS SCREEN i CLIMATOP SCREEN to, odpowiednio, podwójne i potrójne szyby zespolone z żaluzjami osadzonymi w komorze międzyszybowej. Żaluzje można podnosić i opuszczać oraz zmieniać położenie listewek, bawiąc się słońcem o każdej porze dnia i chroniąc się przed ciekawskimi spojrzeniami. Całość wyposażona jest we właściwości zwykłej lub wzmocnionej izolacyjności cieplnej. Żaluzje są całkowicie zamknięte w szczelnej komorze międzyszybowej, a więc są chronione przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych i zachowują czystość przez cały okres użytkowania.

CLIMAPLUS/ CLIMATOP SCREEN to konwencjonalnie montowane zintegrowane rozwiązanie odpowiadające wymaganiom nowych regulacji dotyczących zielonego budownictwa i wydajności energetycznej.

Funkcjonalne i estetyczne szkło CLIMAPLUS/ CLIMATOP SCREEN nadaje się do wielu zastosowań w budownictwie mieszkaniowym i usługowym:

  • W domu: okna, drzwi przesuwne, ogrody zimowe, lub okna trudnodostępne
  • W biurze lub w wysokich budynkach, gdzie utrzymanie czystości z zewnątrz jest utrudnione
  • W szpitalu i laboratorium, dla optymalnego komfortu wszystkich osób i nieskazitelnych warunków higienicznych
  • Na fasadach budynków użyteczności publicznej (np. w bibliotekach, szkołach, komisariatach policji) i w pomieszczeniach wielofunkcyjnych
  • Na ścianki działowe (w biurach, hotelach i domach mieszkalnych), gdzie zachodzi potrzeba zapewnienia dynamicznej prywatności